tb_ust
tb_sol
LOGO
 
b b g

İngiltereVizesi
Forum

arkadaşına
öner

bize
ulaşın

0

Turkish Worker ankara anlaşması ile türk işçi vizesi

Ankara Anlaşması ile Türk İşçi Vizesi
(Turkish Worker Visa)

1963 Ankara Anlaşması -ya da diğer adıyla Avrupa Topluluğu İşbirliği Anlaşması- "The European Community Association Agreement (ECAA)", Türk Vatandaşlarına Avrupa Birliği ülkelerinde bazı ekonomik haklar tanımaktadır. Bu haklardan biri de,  İngiltere'de yasal olarak bir işte (veya aupairler için aile yanında) çalışan Türk Vatandaşlarına, belli koşullarla ülkede kalmaya devam etmelerine olanak sağlamaktadır.

Turkish Worker vizesi nedir?

İngiltere'de aynı işverenin yanında kesintisiz olarak 12 ay çalışmış olan Türk Vatandaşları, ekonomik bir başka koşula bağlı olmaksızın, aynı işyerinde işçi vizesi ile çalışmaya devam edebilir. Bu izni veren vize türüne Turkish Worker vizesi denilmektedir.

Bu vizeye kimler başvurabilir?

İngiltere'de öğrenci veya Au Pair vizesi ile bulunan ve son 12 ayında aynı işverende (aupairler için son 12 ay aynı aile yanında) çalışmış olan Türk Vatandaşları bu vizeye başvuru yapabilir.

Bu vize ile neler yapabilirsiniz?

Au Pair iseniz:
- Son 12 ay aynı aile yanında çalıştığınızı ispatlamanız koşuluyla, ailenizin yanında 1 yıl daha çalışmanıza izin veren "Çalışma Vizesi" alabilirsiniz.
- Birinci yıl sonunda, aynı aile yanında çalışmaya devam etmeniz koşuluyla, vizenizi dördüncü yılınıza kadar birer yıl süreyle uzatabilirsiniz.
- Üçüncü yıl sonunda, farklı bir aile yanında çalışabilirsiniz.
- Dördüncü yıl sonunda, herhangi bir iş dalında ve herhangi bir işveren yanında çalışmak için, vizenizi birer yıl olmak üzere istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Bir başka tabirle, dördüncü yılınızın sonundan itibaren, Au Pair'lik yapmak zorunda değilsiniz. Farklı bir işveren için, istediğiniz işte çalışabilirsiniz.
- 10. yılınızdan sonra, İngiltere'de süresiz oturum izni için (ILR-Indefinite Leave to Remain) başvurabilirsiniz.

Öğrenci veya Yasal Çalışma İzni Sahibi İseniz:
- Son 12 ay aynı işverende çalıştığınızı ispatlamanız koşuluyla, bu işveren için çalışma vizenizi 1 yıl süreyle daha uzatabilirsiniz.
- Birinci yıl sonunda, aynı işveren için çalışmaya devam etmeniz koşuluyla, vizenizi üçüncü yılınıza kadar kalan süre için uzatabilirsiniz.
- Üçüncü yıl sonunda, vizenizi bir yıl daha uzatabilirsiniz ancak bu dördüncü yılınızda isterseniz, aynı iş kolundaki bir başka işveren yanında çalışabilirsiniz.
- Dördüncü yıl sonunda, işvereninizi ve iş dalınızı değiştirebilirsiniz. Bir başka tabirle, kendi bulacağınız bir başka iş dalında ve istediğiniz başka bir işveren yanında çalışma hakkınız olur ve vizenizi her 5 yılda bir istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

Eş ve Çocukların durumu

Bu vize ile, bakmak zorunda olduğunuz 18 yaşından küçük çocuklarınız ve eşiniz de sizinle birlikte İngiltere'de kalmaya devam edebilir. Eş ve çocuklarınıza ilk 3 yıl için, çalışma izni verilmez. Ancak, devlet okullarında eğitim almaları mümkündür. Eş ve çocuklara, 3. yıldan sonra istedikleri işte çalışma izni verilmektedir.

Firmamızın Başvuru Ücreti

Firmamız Avukatlarının, TURKISH WORKER vizesi danışmanlık bedeli, 600 Sterlindir. Bu ücrete tüm danışmanlık ve kurye masrafları dahildir. Bu vize türüne, sadece İngiltere'den başvurmak mümkündür. Türkiye'de tatilde iseniz, bu vizeye İngiltere'deki firmamız üzerinden başvurmanız mümkündür.

Nasıl Başvurabilirsiniz?

Lütfen detaylı bilgi ve görüşme için bize yazın:

 
Başvurunuzu yaparken, vizerehberi.com'u seçmeniz için çok önemli nedenleriniz var!
sag İngiltere'nin en deneyimli hukuk firmalarından destek
sag Standartlara uygun tercüme kontrol hizmeti
sag İngiltere'de iş bulma / iş kurmada rehberlik
sag Profesyonel Ekip
 
         İngiltere'yi tanıyalım!
  İngiltere'de kendinize yeni bir hayat kurmak istiyorsunuz ancak bu ülkeyi ne kadar tanıyorsunuz?
Size, eşinize ve çocuklarınıza neler sağlıyor? İş bulma olanaklarınız nedir? Ortalama maaşlar ne kadar?

İngiltere'de bilmek istediğiniz her şey burada
 

tr
 
copy ARKADAŞINA ÖNER | KULLANIM ve MÜLKİYET HAKLARI | İLETİŞİM  

vizerehberi.com, ICEPWorld Yurtdışı Eğitim'in bir hizmetidir.
designed by adafon
tb_enust
tb_enalt   enust
en alt