tb_ust
tb_sol
LOGO
 
b b g

İngiltereVizesi
Forum

arkadaşına
öner

bize
ulaşın

0

HSMP Highly Skilled Migrant Programme

TIER 1 - General (Yüksek Nitelikli Göçmen Vizesi)

TIER 1 - Yüksek nitelikli göçmen vizesinin temeli, 28 Ocak 2002'de İngiltere Hükümetinin açıkladığı HSMP programına (Highly Skilled Migrant Programme) dayanmaktadır. Program, İngiltere ekonomisine katkıda bulunacak yabancı kalifiye profesyonelleri ülkeye getirebilmeyi hedefliyordu.
"Program çok kısa zamanda amaçlanan hedefine ulaştı."

TIER 1 General Vizesi Nedir?

Yüksek eğitim almış deneyimli profesyonellerin, herhangi bir işverene bağlı olmaksızın bir işveren yanında veya kendi namına çalışmak üzere, İngiltere'ye girişine ve yasal olarak çalışmasına izin veren bir vize türüdür.

Bu vize ile İngiltere'de, kendi alanınızla ilgili bir işte çalışabilir veya kendi işinizi kurabilir veya hem kendi işinizi kurup hem de bir başkası adına çalışabilirsiniz. Bu programla, eşinizi veya beraber yaşadığınız partner'inizi ve 18 yaşından küçük çocuklarınızı İngiltere'ye getirebilirsiniz. Çocuklarınız, devlet okullarında ücretsiz eğitim alırken, eşiniz veya partneriniz, istediği bir işe girip çalışabilir.

İngiltere'de tüm sağlık giderleriniz NHS-Ulusal Sağlık Hizmeti kapsamında ücretsizdir.

Vize Süresi

Bu vize ile size ve beraberinizdeki eş ve çocuklarınıza ilk etapta 3 yıllık vize verilir. Bu vizeyi süresinin bitmesine 1 ay kala, 2 yıl daha uzatmak için tekrar başvurmalısınız.

Süresiz Oturum

Bu vizede ilk etapta 3 + 2 yıllık (toplam 5 yıl) kalış izni verilir. Toplam 5 yıl yapan geçici kalış süreniz sonunda, süresiz oturum vizesine başvurabilirsiniz.

Vatandaşlık Başvurusu

İngiltere'de, süresiz oturum izni aldıktan sonraki en erken 1 yıl, en geç 3 yıl sonra Vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kimler Başvurabilir?

İngiltere İçişleri Bakanlığı, TIER-1 (General) başvurusunda bulunmak isteyenler için, özel bir puanlama sistemi geliştirmiştir. Bu sistemde, yeterli puanı alıp, puanlamaya esas olan belgeleri yasal olarak ispatlayanların başvurusu kabul edilip, vizeleri onaylanmaktadır.

Programa başvuru yapmadan önce, bakanlığın resmi puanlama sayfasından yeterli puan alıp alamayacağınızı sınayabilirsiniz.

- On Line Puanlama yapabilmeniz için tıklayın

Başvuru İşlemi

TIER 1 - General (Yüksek Nitelikli Göçmen Programına) vizesi için, online puanlama sisteminde yeterli puanı alıyor iseniz, Türkiye'deki İngiltere Vize Bölümlerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Göçmenlik başvurularında hazırlanan evrakların aranılan koşullarda, düzenli ve kolay anlaşılır olması ve yasal geçerliliği olan belgeleri içermesi çok önemlidir. Yanlış, yetersiz veya eksik evrakla yapılan başvuru neticesinde, başvurunuz kolaylıkla red edilebilir. Başvurunuz bir kez red edilince, yeniden başvuruda düzenli evrak hazırlasanız dahi, olumlu yanıt alma ihtimali çok zayıftır. Bu nedenle, sizin için hayati önemdeki başvurunuzda mutlaka deneyimli hukukçulardan destek almanız tavsiye edilir.

Firmamızın Başvuru Ücreti

Firmamız Avukatlarının, TIER-1 (General) Danışmanlık Bedeli, 200 £ (1075 TL)'dir. Bu ücrete tüm danışmanlık, form doldurma, vize evraklarınızın kontrolü, eksikliklerin giderilmesi ve kurye masrafları dahil, TIER-1 General Vize ücreti hariçtir.

Nasıl Başvurabilirsiniz?

Lütfen detaylı bilgi ve görüşme için bize yazın:


 

 
Başvurunuzu yaparken, vizerehberi.com'u seçmeniz için çok önemli nedenleriniz var!
sag İngiltere'nin en deneyimli hukuk firmalarından destek
sag Standartlara uygun tercüme kontrol hizmeti
sag İngiltere'de iş bulma / iş kurmada rehberlik
sag Profesyonel Ekip
 
         İngiltere'yi tanıyalım!
  İngiltere'de kendinize yeni bir hayat kurmak istiyorsunuz ancak bu ülkeyi ne kadar tanıyorsunuz?
Size, eşinize ve çocuklarınıza neler sağlıyor? İş bulma olanaklarınız nedir? Ortalama maaşlar ne kadar?

İngiltere'de bilmek istediğiniz her şey burada
 

tr
 
copy ARKADAŞINA ÖNER | KULLANIM ve MÜLKİYET HAKLARI | İLETİŞİM  

vizerehberi.com, ICEPWorld Yurtdışı Eğitim'in bir hizmetidir.
designed by adafon
tb_enust
tb_enalt   enust
en alt