tb_ust
tb_sol
LOGO
 
b b g

İngiltereVizesi
Forum

arkadaşına
öner

bize
ulaşın

0

Aracı Kurum Seçimi

Aracı Kurum Seçiminde Kriterler

İngiltere’de göçmenlik ve vatandaşlık alanında hizmet veren yüzlerce danışmanlık şirketi vardır. Göçmenlik ve vize işlemi gibi, önemli bir karar aşamasında doğru bir aracı kurum seçilmesi hayati önem taşır. Peki dogru bir kurum nasıl bulunabilir?

1- Bağlı oldukları dernek ve kurumları öğrenin!

Ingiltere’de göçmenlik danışmanlığı hizmeti veren kişi ve şirketler, nitelik ve eğitimlerine göre ya LAW SOCIETY (Baro) ya da OISC (Göçmenlik Hizmetleri Komiserliği)’ne üye olmak zorundadırlar. Bu kurumlardan birine üye olmayanların verdikleri hizmetin yasal olmadığını unutmayın!

2- Deneyimli Olup Olmadıklarını İnceleyin!

İngiltere’de göçmenlik hizmeti vermek için belli bir eğitim almak zorunlu değildir. OISC’ye üye olan hemen herkes danışmanlık hizmeti verebilir. Bugün internette GOOGLE ile arama yaptığınızda, binlerce danışmanlık web sitesine ulaşabilirsiniz. Bu danışman kişi veya şirketlerin önemli bir kısmının düşük seviyede hizmet verme yetkisi vardır; bir başka deyişle, tecrübeli olmadıkları tescillidir.

Hayati bir karar aşamasında, işinizi şansa bırakmamalı, tecrübeli danışmanlara yönelmelisiniz.

3- Temsil Yetkilerini Öğrenin!

Avukatlar akademik eğitim aldıkları için yetkilerinde kısıtlama yoktur. Ancak avukat olmayanların temsil yetki seviyeleri, sahip oldukları bilgi ve becerilere göre sınırlandırılmıştır. Bu seviyeler şu şekildedir:

Level 0 (Düzey 0)
Sadece basılı bilgi ve materyalleri temin ederler. Tavsiye ve öneride bulunamazlar.

Level 1 (Düzey 1)
Sadece basit dosyalarda tavsiyede bulunma yetkileri vardır. Detaylı işlemleri bir üst düzeydeki danışmana yönlendirmek zorundadırlar.

Level 2 (Düzey 2)
Temyiz işlemleri dışında kalan diğer işlemlerde müşteriye tavsiyede bulunabilirler. Temyiz ve itiraz aşamasında bir üst düzeye yönlendirmek zorundadırlar.

Level 3 (Düzey 3)
Temyiz aşaması da dahil olmak üzere tüm alanlarda tavsiyede bulunabilirler. Temyiz aşamasında bir avukat ile birlikte olması koşuluyla mahkemede müşterisini temsil edebilirler.

Yetki Seviyeleri Nasıl Öğrenilir?

İngiltere’deki danışmanlık bürosu veya şirketlerinin sahip oldukları yetki seviyesi çoğunlukla en düşük düzey olan 1. düzeydedir. Dolayısıyla bunlar sadece belli başlı konularda danışmanlık hizmeti vermede yetkilidirler. Danışmanların sahip oldukları yetki seviyelerini açık ve net bir şekilde kendilerinden öğrenemiyor iseniz, bağlı oldukları kurumdan yani OISC web sitesinden (http://www.oisc.org.uk) öğrenin.

Avukatların Yetki Seviyesi:

Hukuk büroları ve baroya kayıtlı avukatlar, akademik eğitim aldıkları için göçmenlik danışmanlığında ve yetki seviyelerinde herhangi bir kısıtlamaya tabi değildir. Bunlar, zaten Avukat oldukları için Göçmenlik Hukuku konusunda her tür bilgiyi verme yetkisine sahiptir.

4- Kadroyu inceleyin!

Ingiltere’de göçmenlik alanında bir danışmana ihtiyacınız varsa size bir önerimiz var. Google’a girin, “immigration in the uk” yazıp, arama yaptırın. Karşınıza binlerce danışmanlık şirketinin web sitesi çıkacaktır. Şuna dikkat edin: Bu şirketlerin neredeyse tamamında hizmeti veren kadronun kimlerden ibaret olduğuna yer verilmemiştir.

Kadrosuyla onur duyan şirketler, bunu açık açık ifade ederler ve nitelikli personelini ön plana çıkartırlar. Yetersiz kadrosu olan şirketler, ne kadar büyük ve deneyimli bir kurum olduklarından bahsederler; ancak, danışman kadrosuna yer vermezler.

5- Ücretleri Kıyaslayın

Her sektörde olduğu gibi, göçmenlik sektöründe de köklü aracı kurumlar vardır. Piyasada yeni ve deneyimsiz olanların ücretleri genelde daha düşük düzeydedir.

Göçmenlik Hukuku uzmanı avukatların verdikleri hizmetlerin ücretlendirmesi genelde dosya üzerinde harcadıkları zamana göre hesaplanır. OISC üyesi danışmanların talep ettikleri ücretler genelde avukatlara nazaran daha düşüktür.

SON SÖZ:
İngiltere'de çalıştığımız hukuk firması, akademik geçmişi olan, konusunda uzman ve Home Office'de yönetici kademesinde görev yapmış bir kadroya sahiptir. Ücretlerimiz, yüksek kalitede hizmet sunan İngiltere'nin profesyonel hukuk firmalarıyla kıyaslandığında makul düzeydedir. Geleceğinizi yönlendirirken profesyonellerle çalışmanız sizin için hayati önem taşır. vizerehberi.com’da her zaman aradıklarınızdan daha fazlasını bulursunuz.

 

 
Başvurunuzu yaparken, vizerehberi.com'u seçmeniz için çok önemli nedenleriniz var!
sag İngiltere'nin en deneyimli hukuk firmalarından destek
sag Standartlara uygun tercüme kontrol hizmeti
sag İngiltere'de iş bulma / iş kurmada rehberlik
sag Profesyonel Ekip
 
         İngiltere'yi tanıyalım!
  İngiltere'de kendinize yeni bir hayat kurmak istiyorsunuz ancak bu ülkeyi ne kadar tanıyorsunuz?
Size, eşinize ve çocuklarınıza neler sağlıyor? İş bulma olanaklarınız nedir? Ortalama maaşlar ne kadar?

İngiltere'de bilmek istediğiniz her şey burada
 

tr
 
copy ARKADAŞINA ÖNER | KULLANIM ve MÜLKİYET HAKLARI | İLETİŞİM  

vizerehberi.com, ICEPWorld Yurtdışı Eğitim'in bir hizmetidir.
designed by adafon
tb_enust
tb_enalt   enust
en alt